پایان نامه پایانه مسافر بری با رویکرد پایدار

پایان نامه پایانه مسافر بری با رویکرد پایدار همراه با نقشه های اتوکد و عکسهای ۳D MAX

این پایان نامه در ۱۲۷ فایل Word به همراه ۳۱ عکس ۳D MAX و نقشه های اتوکد کامل معماری میباشد که در ادامه قسمتی از پایان نامه و نقشه ها را میتوانید دانلود کنید.

هدف از طراحی پایانه مسافربری طراحی مکانی برای ارتباط بین اتوبوس ومسافر وبا در نظر بر روی محیط، منابع انرژی و طبیعت است , ورود ماشین به زندگی جدید انسان باعث تغییر مقیاس درفضاهای معماری وشهری ودر عین حال به وجود آوردن پدیده ومسائل جدید در شکل دهی های انسانی شده است .وهدف از پژوهش این رساله رسیدن به مطالعات ملونی است که از ارتباطات بین عناصر موجوددرپایانه حاصل می شود به طوری که برنامه پروژه حاصل گردد وارزشهای موجود سایت بازتاب شده واستفاده از انرژی تجدید پذیر  درمراحل طرح به کار گرفته شود.

گستردگی اطلاعات در عصر ما و محدودیت زمان مطالعه، لزوم انجام و ارائه تحقیقات به روش‌های علمی و فنی را امری ضروری ساخته است. در این راستا اولین گام شناسایی موضوع رساله، دلایل تدوین و اثبات ضرورت اجرای طرح بوده است که در این فصل سعی گردیده تا به این موضوع پرداخته شود.

ازآنجا که عامل اساسی وغالب درپایانه عملکردها میباشد,رعایت پاسخگویی به آنها اجتناب ناپذیر است وهمچنین با توجه به برداشتهای حسی که مراجعین ازپایانه دریک زمان کوتاه وگذرا دارند به طوری که بینندگان با هر سطح فرهنگ ومعلومات  بتواننددر زمانهای دیگری نیز خاطره اولین آشنایی خود رابا شهرزیبایی چون شیروان به یاد بیاورندو ویژگیهای اصلی آثار نمادین که خاطره آن در ذهن بیننده می ماند دوچیز است,ماندگاری وجاودانگی که برای رسیدن به طرح مناسب به آن توجه شده است وطرح پیشنهادی را میتوان کوششی صادقانه درتاکیدبرمعماری,قابل تعریف بودن فظا با استفاده ازهندسه ونیز تجربه ای عین انطباق فرم وعملکرد .کاهش مصرف منابع غیرقابل تجدید .توسعه محیط طبیعی دانست.

اهمیت دادن به زندگی انسان‌ها و حفظ و نگهداری از آن در حال و آینده، کاربرد مصالحی که چه در هنگام تولید ویا کاربری و حتی تخریب با محیط خود همگن و پایدار باشند، حداقل استفاده از انرژی‌های سوختی و حد اکثر بکارگیری انرژی‌های طبیعی، حداقل تخریب محیط زیست، بهبود فیزیکی و روانی زندگی انسان هاو کلیه موجودات زنده. هماهنگی با محیط طبیعی. هدف از طراحی این ساختمان‌ها  بر روی محیط، منابع انرژی و طبیعت است و شامل قوانین زیر می‌باشد.کاهش مصرف منابع غیرقابل تجدیدتوسعه محیط طبیعی.حذف یا کاهش مصرف مواد سمی و یا آسیب رسان بر طبیعت، در صنعت ساختمان سازی تکنیک‌های ساختمان سازی تلاشی در جهت تأمین کیفیت یکپارچه، از نظر اقتصادی، اجتماعی و محیطی است. استفاده معقول از منابع طبیعی و مدیریت مناسب ساختمان سازی به حفظ منابع طبیعی محدود و کاهش مصرف انرژی کمک نموده (محافظت از انرژی) و باعث بهبود کیفیت محیطی می‌شود. کیفیت اساس طراحی پایدار می‌باشد. کیفیت مطلوب بدون توجه به طبیعت فراهم نمی‌شود و همچنین استفاده از مصالح با قابلیت ماندگاری طولانی نیز باید در نظر گرفته شود. رسیدن به استانداردهای بالای کیفیت، امنیت و آسایش که در واقع سلامت انسانها را تأمین می‌کند از مهمترین اهداف معماری پایدار است که رسیدن به چنین شرایطی با استفاده از مدیریت کارآمد و به کار گیری آخرین تکنولوژی‌ها صورت می‌گیرد.

بر این اساس اصولی که باید در این معماری به کار بست شامل موارد زیر است.ادراک حس مکان، فضای هستی و عدم مزاحمت درآن استفاده از انرژی‌های طبیعی، مانند  و باد.کاربرد مصالح طبیعی و بومی، قابل بازیافت و بادوام.جمع‌آوری و استفاده از آب بویژه  و بهره‌گیری از آب های خاکستری .عایق بندی حرارتی، صوتی وایزوله مناسب ساختمان.قابلیت تهویه طبیعی به کمک سقف نور گیری صحیح و طراحی صحیح بازشوها

 

اگر مایل به خرید نسخه کامل این مطالعات پایان نامه هستید روی دکمه زیر کلیک کنید در غیر این صورت میتوانید کمی پایین تر فهرست و قسمتی از این مطالعات را رایگان دانلود کنید.

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل لطفا با ایمیل info@irdwg.ir در ارتباط باشید.

دیدن این مطالب رو به شما پیشنهاد میکنیم…

دانلود بیش از ۹۰۰۰ بلوک و سمپل آماده اتوکد ( آبجکت و مدل های آماده )

بیش از ۱۰۰۰ شیت نقشه معماری در محیط اتوکد

دیدن این مطالب رو به شما پیشنهاد میکنیم...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please type the characters of this captcha image in the input box

لطفا کاراکتر هایی که در این تصویر مشاهده می کنید در این قسمت بنویسید